Warsztaty ustawień systemowych

„Pokusa ulegnięcia potrzebie zależności i bezpieczeństwa i oddania odpowiedzialności za własne życie innym, jest u wielu ludzi bardzo silna. Wydaje się, że jest często łatwiej i wygodniej pozwolić na to, by inni decydowali co należy zrobić a czego nie i ukryć się w ten sposób w tłumie. Niektórzy ludzie z racji złych doświadczeń z przeszłości nie są wewnętrznie w stanie wykorzystać szans na zdobycie autonomii, jakie się akurat nadarzają. Kto wciąż jeszcze cierpi z powodu dawnych ran, jest nadal w sobie uwięziony i brak mu wewnętrznej wolności” (Franz Ruppert „Symbioza i autonomia”).

Metoda ustawień systemowych inspirowana nauką Berta Hellingera, otwiera drogę do zrozumienia i przezwyciężenia tych ograniczeń. Przez przyjrzenie się ukrytym dynamikom rodzinnych systemów, uczestnicy warsztatu mają szansę dotrzeć do źródeł swoich zależności i uwolnić się od szkodliwych wzorców. Transformacja ta prowadzi nie tylko do zrozumienia własnych zasobów, lecz również do poczucia wewnętrznej wolności.

Autonomia w prawdziwym znaczeniu tego słowa oznacza bezwarunkowe przyjęcie siebie i swojego życia niezależnie od przeszłych wydarzeń. Metoda ustawień systemowych pozwala spojrzeć na relacje z rodzicami nawet jeśli były trudne i uzdrowić związane z nimi emocje. To otwiera drzwi do pełnego wykorzystania siły życiowej, płynącej od rodziców do dziecka.

Podczas warsztatu uczestnicy mają okazję pracować nad różnorodnymi tematami, takimi jak:

  • zdrowie fizyczne i psychiczne (choroba, dysfunkcja, zaburzenia…)
  • relacje rodzinne i społeczne (rozwód, wykluczenie, izolacja, konflikty…)
  • trudne stany emocjonalne (lęki, fobie…)  
  • kwestie zawodowe i finansowe (wypalenie, zwolnienie, kryzys, długi…)
  • wszelkie uwikłania i splątania rodowe (utknięcie przy stracie, przesiedlenia, spadki…)

Metoda ustawień systemowych pozwala uporządkować chaos wewnętrzny i zewnętrzny, odkryć praprzyczyny trudności oraz zamykać procesy transformacji, przynosząc poczucie ulgi i uwolnienia.

Nie tylko przeszłe doświadczenia, ale także pokoleniowe zapisy wydarzeń mają wpływ na nasze życie. Metoda ta pozwala na zgłębienie tych zapisów, uzdrowienie emocjonalnych ran i zrozumienie w jaki sposób przeszłość wpływa na teraźniejszość.

Warsztat oparty na metodzie Berta Hellingera oferuje uczestnikom szansę na:

  • Lepsze zrozumienie siebie i swoich działań, co prowadzi do większej samoświadomości.
  • Spojrzenie na sytuację z szerszej perspektywy, dzięki obserwacji innych uczestników grupy.
  • Pozbycie się przekonań, które nie służą, poprzez pytanie: czyje przekonania naprawdę mnie kształtują?
  • Transformację trudnych emocji, dzięki wsparciu grupy i prowadzeniu terapeuty.
  • Wzmocnienie poczucia własnej siły i zrozumienie, że jesteśmy częścią większego systemu.

 

Warsztat jest nie tylko okazją do pracy nad sobą, ale również do doświadczenia różnorodnych stanów emocjonalnych jako reprezentant. 

Przez udział w roli reprezentanta uczestnicy mogą lepiej zrozumieć siebie i innych, budując poczucie wspólnoty i wsparcia.

Bert Hellinger podkreśla, że za każdym zachowaniem kryje się miłość. Metoda ustawień systemowych pozwala odkryć tę miłość i zrozumieć, że za wszelkimi symptomami czy trudnościami kryje się głęboka lojalność rodzinna. Przez otwarcie na tę lojalność, uczestnicy warsztatu mogą doświadczyć pełni życia i uzyskać umiejętność dokonywania osobistych wyborów.

Podsumowując, warsztat ustawień systemowych jest niepowtarzalną okazją do zgłębienia siebie, zrozumienia relacji, uzdrowienia przeszłości i otwarcia się na pełnię życia. To podróż do harmonii i autonomii, prowadząca do transformacji wewnętrznej i zrozumienia źródeł życiowej siły.

„Zauważyłem, że za każdym zachowaniem, nawet jeśli wyda się nam dziwne, kryje się miłość. To ona działa. Także za symptomami kryje się miłość. Dlatego w terapii decydujące jest to, żeby znaleźć punkt, w którym miłość się skupia” (Bert Hellinger).

13/07/2024 9:30 am

Warsztat ustawień systemowych – tematy dowolne

"Istota ludzka jest częścią całości (...) jednak doświadcza siebie, swoich myśli i uczuć jako oddzielnych od reszty - jest to rodzaj złudzenia optycznego świadomości." A. Einstein...
06/07/2024 10:00 am

Warsztat ustawień biznesowych

Gdzie w organizacji jest moje miejsce ? Dlaczego zawsze czuję się odpowiedzialny za to , co mnie nie dotyczy ? Co mogę zrobić , by zmiany ruszyły we właściwym kierunku? ".....jeśli nie szanuje się założyciela organizacji...
21/06/2024 6:00 pm

Odkrywanie męskości-„Czasem Czuły , czasem Barbarzyńca”

Pierwiastek męski symbolizuje siłę, determinację, zdolność do działania, podczas gdy pierwiastek żeński reprezentuje delikatność, empatię, intuicję. Warsztaty te zapewnią przestrzeń do zintegrowania tych dwóch aspektów, aby każdy z Nas mógł doświadczyć pełni swojej męskości....
15/06/2024 9:30 am

Więź (nie)doskonała

"Jesteśmy istotami więzi niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie... Dopóki więzi działają, możemy pozwolić sobie na podążanie za instynktami - intuicyjnie i bez namysłu. Lecz gdy więzi szwankują, to samo dzieje...
11/05/2024 9:30 am

„Zgoda na Rozkwit”- Warsztat Ustawień Systemowych

Rodzice i poprzednie pokolenia stanowią bazę, z której możemy czerpać wsparcie i mądrość, jednakże, aby osiągnąć pełen rozwój, musimy odważyć się podjąć własne decyzje i wybrać własną ścieżkę życiową....
13/04/2024 9:30 am

„Wzmocnienie” – Konstelacje Rodzinne

"Gdy spojrzysz głęboko w swoją dłoń, zobaczysz swoich rodziców i wszystkie pokolenia swoich przodków. Wszyscy oni żyją w tym momencie. Każdy jest obecny w twoim ciele. Jesteś ciągiem dalszym każdej z tych osób." Thich Nhat Hanb...